სახელი, გვარი: დავითი ონიანი
თანამდებობა: სსიპ – ახალგაზრდობის სააგენტოს ადმინისტრაციული დეპარტამენტის II კატეგორიის უფროსი სპეციალისტი
ელ. ფოსტა: [email protected]
ტელ: 2 300 203 (406)
“საჯარო ინფორმაციის მოთხოვნის ფორმა”
პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ოფიცერი
შპს „მონაცემთა დაცვის ოფიცერი“
ტელ.: 555 50 51 58
საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობასთან დაკავშირებული სამართლებრივი აქტები:
ადმინისტრაციული საჩივრის ფორმა და ინფორმაცია გასაჩივრების წესის შესახებ
ადმინისტრაციული საჩივარი – ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსის მე-2 მუხლის 1-ლი ნაწილის “ი” პუნქტის მიხედვით, ადმინისტრაციული საჩივარი წარმოადგენს დაინტერესებული მხარის მიერ უფლებამოსილ ადმინისტრაციულ ორგანოში საქართველოს ზოგადი ადმინისტრაციული კოდექსით დადგენილი წესით წარდგენილ წერილობით მოთხოვნას, დარღვეული უფლების აღდგენის მიზნით, იმავე ან ქვემდგომი ორგანოს მიერ გამოცემული ადმინისტრაციულ–სამართლებრივი აქტის ბათილად გამოცხადების, შეცვლის ან ახალი ადმინისტრაციულ–სამართლებრივი აქტის გამოცემის ან ადმინისტრაციული ორგანოს მიერ ისეთი მოქმედების განხორციელების ან ისეთი მოქმედების განხორციელებისაგან თავის შეკავების შესახებ, რომელიც არ გულისხმობს ინდივიდუალური ადმინისტრაციულ–სამართლებრივი აქტის გამოცემას;
ადმინისტრაციული ორგანოსა და მისი სტრუქტურული ერთეულების / ტერიტორიული ორგანოეიბის საქმიანობის მარეგულირებელი სამართლებრივი აქტები (დებულება / წესდება, შინაგანაწესი)